C++ (Сі-плюс-плюс) — мова програмування високого рівня з підтримкою декількох парадигм програмування: об'єктно-орієнтованої, узагальненої та процедурної. Розроблена Б'ярном Страуструпом (англ. Bjarne Stroustrup) в AT&T Bell Laboratories (Мюррей-Хілл, Нью-Джерсі) у 1979 році та початково отримала назву «Сі з класами». Згодом Страуструп перейменував мову у C++ у 1983 р. Базується на мові С. Визначена стандартом ISO/IEC 14882:2003.[1]

 У 1990-х роках С++ стала однією з найуживаніших мов програмування загального призначення. Мову використовують для системного програмування, розробки програмного забезпечення, написання драйверів, потужних серверних та клієнтських програм, а також для розробки розважальних програм таких як відеоігри. С++ суттєво вплинула на інші, популярні сьогодні, мови програмування: С# та Java.

Особливості

При створенні С++ прагнули зберегти сумісність з мовою С. Більшість програм на С справно працюватимуть і з компілятором С++. С++ має синтаксис, заснований на синтаксисі С (див. список операторів мов С та С++).

Нововведеннями С++ порівняно з С є:

Приклад програми «Hello, world!»

Нижче наведено приклад простої програми на С++, яка виводить на стандартний потік виводу рядок  Hello, world!

#include <iostream>
using namespace std;
int main()
{ cout << "Hello, world!" << endl; return 0; }

Приклад програми зі змінною

Після запуску програми на екрані з'явиться повідомлення How old are you?, а курсор буде розміщений в наступному рядку. Там потрібно ввести цілочислове значення та натиснути клавішу Enter. Приклад: вводимо число 25, тоді з'явиться повідомлення You are 25 years old. How old are you?.

   #include <iostream>
   using namespace std;
   int main() {
   int age; //Змінна для запису віку
   cout << "How old are You?\n"; //Скільки вам років?
   cin >> age; //Треба вказати вік
   cout << "You are " << age << "years old\n"; //Результат
   return 0;
   }