Незважаючи на те, що операційна система Android є більш відкритою, ніж більшість конкурентів, все ж у ній теж існують свої заборони і обмеження. Звичайному користувачеві не дозволять безцеремонно втручатися в роботу системних програм, видаляти важливі файли або робити потенційно небезпечні настройки. Однак, всі ці можливості стають доступні в тому випадку, якщо власник отримує права суперкористувача або так званий root. У цій статті ми розповімо, які додаткові можливості це дає, чим небезпечне і як це зробити.


 

Що таке Root?

Рутування пристрою означає отримання прав суперкористувача, що приблизно відповідає аналогічному поняттю зі світу Linux. Завдяки цьому ви зможете виконувати практично будь-які дії, в тому числі потенційно небезпечні. Іншими словами, це отримання повного контролю над своїм пристроєм.

Навіщо це потрібно?

Серед переваг можна виділити наступне:

  • отримання доступу і можливість зміни системних файлів і додатків;
  • можливість установки безлічі додатків, які вимагають для своєї роботи root:
  • установка сторонніх прошивок і модів;
  • видалення встановлених програм і іншого сміття;
  • активація багатьох додаткових функцій Android;
  • збільшення продуктивності та автономності за допомогою спеціальних програм і твиков.

Які мінуси і небезпеки отримання прав суперкористувача?

В Інтернеті досить страшилок з цього приводу і деякі з них мають під собою грунт. Отже, серед недоліків root помічені наступні:

  • це позбавляє вас гарантії (насправді всі ознаки цієї операції можна усунути);
  • ви не зможете отримувати оновлення по повітрю від виробника;
  • в деяких випадках процедура отримання прав суперкористувача загрожує виходом з ладу вашого пристрою (але найчастіше гаджет можна оживити).

Як отримати root на моєму пристрої?

Процедура отримання прав суперкористувача, як правило, не складна і при уважному виконанні всіх інструкцій проходить без всяких проблем. Більш того, створено кілька універсальних утиліт, які автоматизують цей процес і роблять доступним навіть починаючим користувачам. Однією з найвідоміших є Framaroot. Ця програма дозволяє рутувати дуже велику кількість різних пристроїв. І навіть якщо назва вашого гаджета немає у списку підтримуваних, все одно має сенс спробувати, так як є досить велика ймовірність отримання root, а негативних наслідків точно не буде.

Отже, для отримання root за допомогою програми Framaroot необхідно виконати наступні дії.

1. Скачайте найсвіжішу версію Framaroot зі сторінки форуму XDA-Developers за цим посиланням.

 

2. Встановіть програму з завантаженого apk-файлу на свій пристрій.

 

3. Запустіть утиліту. У тому випадку, якщо пристрій підтримується програмою, то на головному екрані ви побачите випадаючий список можливих дій, серед яких є варіанти для отримання і видалення root. Крім цього, трохи нижче є одне або кілька назв експлойтів, які доступні для застосування.

 

 

 

4. Тапніте по одному з доступних експлойтів і через пару секунд з'явиться підказка, що описує результати його роботи. Якщо один спосіб не спрацьовує, то спробуйте інший. Іноді буває, що при отриманні прав суперкористувача Framaroot аварійно закривається. В цьому випадку просто перезапустіть програму і спробуйте ще раз.

 

 

5. Як тільки ви отримаєте підказку, що пристрій успішно рутовано, слід перезавантажити пристрій.

Що робити, якщо Root так і не був отриманий?

Framaroot є достатньо універсальною програмою, але навіть вона не може забезпечити успішну роботу на всьому спектрі Android-пристроїв. В цьому випадку відвідайте форум нашого сайту, знайдіть тему, присвячену вашому пристрою і там ви, швидше за все, виявите дуже докладні і дієві інструкції, присвячені отриманню прав суперкористувача саме на вашому смартфоні або планшеті.