Recovery або Режим Відновлення - це спеціальний режим завантаження пристрою, який дозволяє відновити систему або встановити оновлення для неї.

В цілому, Recovery - це спеціальне ПЗ, яке дозволяє запустити систему в іншому вигляді, ніж зазвичай. Так як це ПЗ, воно було кимось написано. Тут в гру вступають автори: виробник для рідного Recovery (Stock Recovery) і треті особи, обдаровані, але спритні програмісти для альтернативного користувальницького Recovery (Custom Recovery).

step3

 

Stock Recovery Mode і його функції

Stock Recovery - річ досить тривіальна: служить обмеженому числу цілей та шукачами Android-свободи цінується не дуже високо. Серед функцій значаться видалення даних користувача, оновлення системи (виключно прошивками, схваленими, підписаними і заштамповано виробником) та інші. Взагалі функції Stock Recovery включають:

1. Reboot system now: Перезавантаження смартфона.
2. Apply Update from SD-card: Встановлення обновлень с карти пам'яті  .
3. Wipe Data / Factory reset: Видалення всіх персональних данних,скидання до заводських налаштувань(в народі просто "вайп").
4. Wipe Cache Partition: Видалення кеша.
5. Install zip from SD-card: Установка архіву з карти пам'яті. Цим архівом як правило є офіційне оновлення(але не завжди).
6. Backup and restore: Резервне копіювання і відновлення системи

Сustom Recovery Mode

Custom Recovery надасть  набагато більший простір для дій, наприклад, для установки будь-яких прошивок, вибіркового видалення даних без вайпу  і багато чого іншого.Є два основних види Custom Recovery:

1.Clockworkmod Recovery (CWM)

2.Team Win Recovery Project (TWRP)


У цій статті ми поговоримо про отримання Clockworkmod Recovery,так як мені цей проект подобається більше,і він трохи доступніший для починаючих користувачів.

Установка Clockworkmod Recovery

1. Скачуємо програму Rom Manager(за цим посиланням) - ця дія необхідна для отримання Recovery.

2. Встновлюємо програму на свій пристрій.Також дивимся чи ваш телефон сумісний з нею(список сумісних). 

3. За допомогою програми ROM Manager, вибираємо  в її меню пункт «Завантажити режим Recovery».Для цього потрібне активне Інтернет з'єднання(WI-FI)

 

rom-manager-menu

 

4.Щоб увійти в Recovery натискаємо пункт "перезавантаження в Recovery"

Після цих дій у вас з'явиться CWM Recovery.

У наступній статті я розповім про поглиблені функції Recovery та встановлення сторонніх прошивок на ваші девайси.