Removable Disk вірус на USB-флеш

Широкого поширення набув вірус Removable Disk, який вражає виключно USB флеш-накопичувачі. Для багатьох користувачів зникнення інформації з флешки може стати доволі складною проблемою. Але можемо Вас заспокоїти, не потрібно панікувати. Файли нікуди не пропали, вони просто стали тимчасово недоступні. На місці ваших файлів залишається один єдиний ярлик, який має назву Removable Disk. 

 

Цей ярлик відкриває шкідливий файл, що міститься у властивостях, а потім вже теку з файлами.

Принцип його дії полягає в тому, що заражена флешка створює ярлик самій собі (вказуючи при цьому, що місце розташування файлів - rundll32.exe), куди поміщає усі файли. Причому, з першого погляду може здатися, що це звичайний "глюк", і можна просто витягнути файли з "ярлика", сам ярлик видалити, і проблеми закінчаться.

Хоча файли нікуди не діваються, і особливих труднощів в роботі з флешкой не виникає . Але, при підключенні до комп'ютера скрипт вірусу записується в систему, і створює небезпечне середовище для зараження інших флешок, попутно "створюючи" пару-трійку backdoor 'ів.

Настав час вирішити дану проблему. Можливо Total Commander або один із відомих антивірусів зможуть вам зарадити у цій ситуації, але ми звернемось за допомогою до ОС Linux. А якщо точніше до одного з дистрибутивів Linux Ubuntu 12.04.3

Існує кілька способів запустити дану ОС:

  1. За допомогою флеш-накопичувача (від 1 Gb) та простої у користуванні програми Unetbootin-windows-608 (версія для windows) записати на флешку Linux   Ubuntu.
  2. Встановити на свій ПК VMware Workstation (віртуальна машина), а потім через цю машину запустити Linux Ubuntu.
  3. І на закуску більш складний спосіб. Це встановити на свою машину паралельно до ОС Windows іще одну операційну систему. Ну звичайно Linux Ubuntu.

 Про встановлення двох операційних систем ми напишемо в розділі Linux.

Повернемось до нашої флешки. Запустивши Linux Ubuntu Ви побачите вікно (рис. 1). Підключаємо свою флешку до ПК. Зліва в панелі з'явиться значок флешки. У мене це флеш-накопичувач об'ємом 32 Gb. Перед нами шість різних файлів. Але будьте уважні нам потрібен лише один. І саме цікаво що це папка просто без назви.

removable

Рис. 1

 Потрапивши до цієї папки (Рис. 2) ми з полегшенням видихаємо. Наша інформація вся, до останнього документу знаходиться на місці.

removable 2

Рис. 2

Залишається останній штрих. Копіюємо свою інформацію і створивши папку на диску 311 Gb (у Windows це локальний диск D).

І залишається останній штрих. Повертаємось до ОС Windows і переносимо назад на флеш-накопичувач інформацію. Але не забудьте перед цим віформатувати свою флешку.

От і все. Дякую за увагу. З Вами був Super User.