mining  У другій половині 2017 року неодноразово виникали повідомлення про те, що на деяких сайтах були виявлені скрипти, які займалися майнингом криптовалют, поки відвідувачі залишалися на сторінках сайту. І далеко не завжди на сайтах було відповідне повідомлення про використання обчислювальних потужностей комп'ютерів відвідувачів. Але, як виявилося, генерувати криптовалюту для власників сайтів можуть не лише користувачі ПК, але і власники смартфонів.

 

Так, за даними Malwarebytes, мільйони користувачів Android були перенаправлені на сайти, які використали процесори їх смартфонів для майнинга криптовалюты Monero. Передбачається, що користувачі потрапляли на сайти в результаті установки додатків, що містять вбудовану рекламу ресурсів із скриптом майнинга.  При попаданні на таку сторінку, користувачеві виводиться повідомлення про те, що його активність виглядає підозріло, тому на його пристрої працюватиме майнинг Monero до тих пір, поки за допомогою капчи користувач не підтвердить, що він людина. А до того усі обчислювальні ресурси мобільного процесора повністю спрямовуються на майнинг за допомогою скрипта Coinhive.

Точних даних про кількість зароблених у такий спосіб монет Monero поки що немає. Проте відзначається, що на даний момент було виявлене 5 сайтів з однаковим дизайном і однаковою вимогою введення капчи, на яких здійснювався майнинг:

    recycloped . com

    rcyclmnr . com

    rcylpd . com

    rcyclmnrepv . com

    rcyclmnrhgntry . com

При цьому 2 з цих сайтів мають відвідуваність більше 30 млн переглядів в місяць. В середньому, на усіх 5 сайтах відвідуваність складає близько 800 тис. переглядів в добу. А середня тривалість однієї сесії на сторінці з майнером складає близько 4 хвилин. Передбачається, що подібний сайт може приносити своїм власникам доход в сумі декількох тисяч доларів в місяць.

Джерело: Engadget