imac-pro-macbook-pro-2018   Apple, як, втім, і багато інших виробників, в питанні ремонту своєї техніки повністю дотримується моделі авторизованих сервісних центрів і настійно не рекомендує користуватися послугами сторонніх майстерень. У разі техніки Apple неофіційний ремонт нерідко вылазит боком для користувачів з виходом чергового оновлення ОС - можна згадати недавню квітневу історію, коли оновлення iOS порушило роботу деяких смартфонів iPhone 8 з екранами, встановленими не в сервісі Apple.  І ось зараз стало відомо про нову ініціативу, покликану відбити у власників облаштувань Apple бажання ремонтувати техніку де-небудь, окрім як в офіційному сервісі компанії.

 

 

У розпорядженні ресурсів MacRumors і Motherboard виявилася копія внутрішнього документу, розісланого Apple авторизованим сервісним центрам. Судячи з інформації в цьому документі, ремонт MacBook Pro і комп'ютерів iMac Pro в неавторизованих сервісних центрах з великою вірогідністю викличе проблеми по частині працездатності систем. Простіше кажучи, віддаючи пристрій на ремонт не в сервіс Apple, а сторонньому майстрові, користувач ризикує на виході отримати "цеглину".  Ще раз повторимо, що доки це стосується тільки MacBook Pro 2018 року і моноблочних ПК iMac Pro, оснащених співпроцесором Apple T2. Останній, нагадаємо, забезпечує апаратні функції захисту комп'ютера. Річ у тому, що ремонт вищезгаданих ПК неможливий без використання фірмової діагностичної утиліти Apple Service Toolkit 2, яка, звичайно ж, є тільки у офіційних майстрів. По суті, це захисний механізм, які не дасть системі запуститися якщо ремонт проводився без фірмової утиліти. Можна не сумніватися, що у разі чергового скандалу Apple скаже, що зробила так з міркувань безпеки.

Враховуючи, що практично в усіх облаштуваннях Apple зустрічаються чіпи власної розробки, цілком можна чекати подальшого поширення цього підходу з проприетарными діагностичними інструментами.

У даному контексті буде доречно згадати про законопроект в США, покликаний легалізовувати так зване "право на ремонт" електронних пристроїв, зобов'язавши Apple і інших продавати запчастині і ремкомплекты незалежним майстерням і рядовим клієнтам. Як повідомляє The Verge, подібні ініціативи на сьогодні є у 19 штатів, але жодна не забороняє використати проприетарные засоби діагностики. До того ж, раніше повідомлялося, що Apple і інші мають намір активно протидіяти ухваленню цього закону.

Джерело: MacRumors, Motherboard і The Verge