Комп'ютери пробралися у всі сфери діяльності, починаючи від початкового освіти і до вивченням технологій, вивчення нових видів матерії, невідомих поки людству. Застосування комп'ютерних технологій полегшує процес освіти у середніх та вищих навчальних закладах як самих учнів, студентів, і робочого персоналу.

Завдяки розмаїттям програмного і апаратного забезпечення сьогодні можливо використання всіх можливих можливостей комп'ютерних технологій. Це дозволяє зберігати дуже багато інформації, займаючи у своїй мінімальне місце. Також комп'ютерні технології дозволяють швидко цю інформацію обробляти і тримати її в захищеному вигляді.

Широке поширення ПК зіграло величезну роль розвитку ринку праці. Автоматизація обробки інформації дозволяє за лічені секунди проробити роботу, яку раніше губилися тижня, інформування керівників про стан підприємств та робочих місць відбувається миттєво. Збільшується економічний потенціал на області страхових і послуг завдяки зрослому обміну послуг. Впровадження комп'ютерних технології запровадження нових форм зайнятості та молодіжні організації праці.

Для розробки нових проектів витрачається набагато менше, бо потрібно витрачати багато часу на обчислювальні процеси та можна повністю присвятити час самому процесу. Велику роль комп'ютерні технології грають у медицині, створюються різні віртуальні моделі розвитку захворювань, створюються величезні бази інформації виходячи з яких винаходяться нові препарати на лікування.

Комп'ютер сьогодні є способом для спілкування, а сама зв'язок нині найдешевша. Для людей обмеженими можливостями часом це єдиний спосіб як спілкування, а й завдяки сучасним комп'ютерних технологій такі люди можуть себе реалізувати, отримати добру роботу.

Комп'ютерні технології надають позитивних ефект у розвитку дітей якщо їх використанні. Помічено, що з грамотному доборі програм, тож ігор в дітей віком краще розвивається логічне мислення, поліпшується координація очей і рук. У розвивається самовпевненість і відчуття власної гідності, діти більш зосереджені проти дітьми, які мають досвіду користування комп'ютером.

З іншого боку необмежений доступом до величезним обсягам інформації іноді призводить до надмірного використанню комп'ютера, переважно цеИнтернет-зависимость чи залежність від ігор. І це завдає як психологічний, і фізичний шкода. Люди зайве захоплені комп'ютерними іграми більш дратівливі, запальні у звичайному спілкуванні. В окремих розвивається залежність від ігор, і за неможливості задовольнити свою потреба у звичайному світі погіршується настрій, з'являються стану підвищеній стривоженості, іноді депресії.

Інтернет залежність виникає в людей, які надмірно спілкуються в соціальних мережах, і, зазвичай виникає е переконаних у звичайного життя мало товариський, не зміг себе реалізувати. Але не будемо говорити про суті них, оскільки це загалом винятки з правила. При грамотному використанні комп'ютерних технологій користь набагато більше, і ми це відчуваємо з дня на день дедалі більше.