USB Type-CПерша версія шини Universal Serial Bus (USB) була представлена в 1995 році. Саме USB став найбільш успішним інтерфейсом за всю історію обчислювальних систем. Десятки мільярдів пристроїв зв'язуються між собою за допомогою USB, тому важливість цього каналу передачі даних складно переоцінити. Схоже, з появою роз'єму USB Type - C, наше уявлення про можливості і роль універсальної шини може кардинально змінитися. Перш ніж говорити про перспективи, давайте подивимося, що ж пропонує універсальний коннектор нового формату.

Лінії зв'язку і канали передачі даних

Для побудови комп'ютерних мереж застосовуються лінії зв'язки, що використовують різне фізичне середовище. В якості фізичного середовища в комунікаціях використовуються: метали (в основному мідь), надпрозоре скло (кварц) або пластик і ефір. Фізичне середовище передачі даних може бути кабелем "вита пара", коаксіальний кабель, волоконно-оптичний кабель і навколишній простір.

communication2

Лінії зв'язку або лінії передачі даних - це проміжна апаратура і фізичне середовище, по якому передаються інформаційні сигнали (дані).