Відеоредактор Windows Movie Maker - це спеціальна програма з комплекту поставки Microsoft Windows XP,Windows 7, Windows 8 призначена для створення, редагування і монтажу відеороликів, які згодом можуть застосовуватися безліччю різних методів - в якості елементів презентацій, відеоуроків, а також можуть бути опубліковані в Інтернеті.

    Коли ми передивляємось фільми то ніколи і не задумуємось про формат файлу. Лише коли наш плеєр відмовляється відтворювати відео або звук, ми шукаємо відповідні кодеки. Самими поширене відео форматами являються: AVI, MPEG, WMV, SWF, SLV та інші. візьмемо за стандарт такий відео формат як AVI. 

   Сучасне програмне забезпечення дає можливість здійснювати захвачування відео з екрана (монітора). Тобто вся послідовність Ваших дій може записуватись на відео і в подальшому відтворюватись.При підключенні до ПК навушників з гарнітурою, або просто мікрофона чи вебкамери можна ще записати і свій голос. Це особливо важливо при записуванні відеоматеріалу для учбових роликів та фільмів. В більшості ноутбуків вже є вмонтована вебкамера та мікрофон.

   Для прикладу я вибрав просту у користуванні та безкоштовну програму Icecream Screen Recorder.

Оптимізація зображень для відео (учбовий фільм, відеоролик, реклама) є важливою частиною процесу створення фільму. Від розміру графічних зображень буде залежати не лише якість відеоматеріалу, та і його об'єм. Сучасні електронні засоби зйомки дають можливість отримувати зображення не в один мегабайт. Зазвичай ми будемо користуватись растровими зображеннями форматів (JPG, JPEG, PNG). Якщо інший формат, його потрібно буде переформатувати.

Растрове зображення — зображення, яке являє собою сітку, зазвичай прямокутну, пікселів відображенних на моніторі, папері та інших відображаючих пристроях і матеріалах.