Оптимізація зображень для відео (учбовий фільм, відеоролик, реклама) є важливою частиною процесу створення фільму. Від розміру графічних зображень буде залежати не лише якість відеоматеріалу, та і його об'єм. Сучасні електронні засоби зйомки дають можливість отримувати зображення не в один мегабайт. Зазвичай ми будемо користуватись растровими зображеннями форматів (JPG, JPEG, PNG). Якщо інший формат, його потрібно буде переформатувати.

Растрове зображення — зображення, яке являє собою сітку, зазвичай прямокутну, пікселів відображенних на моніторі, папері та інших відображаючих пристроях і матеріалах.

 Характеристиками растрового зображення є:

  • Кількість пікселів — зазвичай вказують кількість пікселів по ширині і висоті (наприклад, 1024 × 768, 1920 × 1080)
  • Кількість використовуваних кольорів або глибина кольору (обсяг пам'яті в бітах, що використовуються для одного пікселя);
  • Колірний простір — RGB, CMYK, XYZ, YCbCr та ін;
  • Роздільна здатність — довідкова величина, яка вказує на рекомендований розмір зображення.

Растрові зображення редагують за допомогою растрових графічних редакторів. Створюються растрові зображення фотоапаратами, сканерами, безпосередньо в растровому редакторі, також шляхом експорту (растеризацією) з векторного редактора або у вигляді знімків екрану.

 Виділимо два способи для оптимізації зображень :
    1 Варіант. За допомогою онлайн сервісу TinyPNG

tiny

 Для того, щоб перемістити зображення для редагування потрібно клікнути на рамочці біля панди (Dop your .png or jpg files here!). І потім завантажити свої зображення на сайт. Їх кількість може бути до 20 і розмір не повинен перевищувати 5 мегабайт.

tiny 2

Після того, як зображення буде оптимізоване, потрібно клікнути на пункт download (виділено червоним овалом) і завантажити на свій ПК.

2 Варіант. За допомогою безкоштовного графічного редактора Gimp.

 Для зручності роботи із зображеннями збережемо їх у спеціально відведену для цього папку. Об'ємні зображення зазвичай отримуються після сканування та фотографування та їх розмір буде перевищувати 1 мегабайт.

 Відкриваємо в програмі графічний файл за допомогою меню Файл/Открыть.

gimp

   Потім відкриваємо меню Файл/Экспортировать как (Shift+Ctrl+E). В додатковому меню, яке з'явилось вибираємо місце для збереження (наприклад Робочий стіл). Зменшуємо якість до 10% і натискаємо Экспортировать. Тепер зображення готове до використання.

gimp 2

   Дякую за увагу! З Вами був SuperUser. До зустрічі.