Сучасне програмне забезпечення дає можливість здійснювати захвачування відео з екрана (монітора). Тобто вся послідовність Ваших дій може записуватись на відео і в подальшому відтворюватись.При підключенні до ПК навушників з гарнітурою, або просто мікрофона чи вебкамери можна ще записати і свій голос. Це особливо важливо при записуванні відеоматеріалу для учбових роликів та фільмів. В більшості ноутбуків вже є вмонтована вебкамера та мікрофон.

   Для прикладу я вибрав просту у користуванні та безкоштовну програму Icecream Screen Recorder.

 

sc recorder

 

Рис. 1

   Після завантаження програми з сайту виробника (Рис. 1) безкоштовну версію.

screen

Рис. 2

   Запустивши програму (Рис. 2) натискаємо кнопку 'Захват экрана'. Потім програма дає можливість власноруч вибрати область зйомки екрану. Рекомендую виділити весь екран окрім панелі задач (Рис. 3)

screen 2

 Рис. 3

   Корисною буде функція підготовки до зйомки з відрахуванням часу (Рис. 4)

screen 3

Рис. 4

   Після запуску програми всі дії та звуки записуються. При бажанні можливо тимчасово робити паузу, а потім продовжувати запис. Всі необхідні комбінації клавіш наведені на Рис. 5

screen 4

Рис. 5

   Відео по замовчуванню зберігається на Робочому столі, або у визначеному Вами місці. Для подальшого використання для створення відеоматеріалів потрібно буде змінювати формат вихідного файлу. Про це я розповім в наступних уроках.

   З Вами був SuperUser. Всіх благ. Вчіться, вдосконалюйтесь та навчайте інших.